ITD Aktualno Konferenca "Kulturne in tematske poti - priložnosti in pasti pri ohranjanju nepremične kulturne dediščine"

Odprti poziv

20. januar 2024
Crna-Savinja2

Toplo vabljeni k oddaji povzetka prispevka na nacionalni konferenci »Kulturne in tematske poti – priložnosti in pasti pri ohranjanju nepremične kulturne dediščine« (13. 2. 2024, Ljubljana).

Konferenca poteka v okviru projekta HEI-TRANSFORM in gradi na vlogi Fakultete za turizem Univerze v Mariboru kot članici Mreže univerz za študije o kulturnih poteh v okviru programa Kulturnih poti Sveta Evrope.

Raziskovalni projekt Dediščina za vključujočo trajnostno preobrazbo – HEI-TRANSFORM je temeljna raziskava in hkrati akcijski korak, ki bo lahko osnova za pripravo podrobnejših prihodnjih smernic in konkretnih ukrepov za revitalizacijo območij opuščene dediščine in dediščine s trenutno neustrezno rabo.

Konferenca je namenjena nadaljnjemu povezovanju članov Kulturnih poti Sveta Evrope v Sloveniji in ostalih predstavnikov različnih tematskih poti v Sloveniji. Hkrati pa želimo s prispevki razširiti znanstveno razpravo o vlogi upravljanja kulturnih in tematskih poti pri ohranjanju in ponovni rabi predvsem opuščene nepremične kulturne dediščine v Sloveniji. Dobrodošle so tako vse vsebine, ki kakorkoli analizirajo presečišče upravljanja poti z ohranjanjem nepremične kulturne dediščine.

Povzetek prispevka (do 300 besed s presledki) pošljite na maja.turnsek@um.si do 20. 1. 2024.

Znanstveni odbor konference:

dr. Maja Turnšek, Fakulteta za turizem Univerze v Mariboru